.. Novinky

            PRO CELÝ TEXT A VÍCE FOTOGRAFIÍ
ROZKLIKNĚTE NADPIS NOVINKY, KTERÁ VÁS ZAUJALA...

Opět pátek třináctého :-)

14. 12. 2013

Už více jak měsíc se u nás nerodilo. Morčinky asi totiž čekaly na "pátek třináctého"... to už tu jednou bylo, v září se rodilo také v pátek třináctého ( mimo jiné ;-)


4 + 4

08. 12. 2013

8 morčátek odešlo během posledních pár dnů do nových domovů...


Na Slovensko

29. 11. 2013

Tam dnes odcestovaly tři samičky od nás, přestěhovaly se do jiné chs. Odjely sestřičky - alpaky Tara a Tess a s nimi bílá peruánka Lada. Současně vycestovala i malá US teddinka Štěpánka, ta ale zakotvila v Brně :-)


Onnya

24. 11. 2013

Dnes odjela do nového domova v Ústí nad Labem skinnička Onnya...


Pěkná dvojka :-)

17. 11. 2013

Dnes odjely do nového domova dvě malé holčičky - coronetka jedináček od Lunetky - tmavá Unesca a s ní bílá alpaka Tasmínka. Dokud si je noví majitelé takto k sobě nevybraly, ani mě nenapadlo, jaká krásná dvojice morčátek to může být... A což teprve, až vyrostou ! :-)


"Nahatá" Áčka :-)

10. 11. 2013

Byl pozdní sobotní večer, oslava narozenin byla u konce, když se skinnička Daisy rozhodla také přispět dárkem a porodila dvě krásné holčičky :-) Dárek tuplovaný, protože tato morčecí míminka  jsou jak načasovaná a připravená udělat radost ještě jednou, tentokrát až dorostou - a to někomu přímo pod vánočním stromečkem :-)


Cestovatelé

07. 11. 2013

Dnes večer odjela vstříc novým domovům čtyři morčátka.
Děkuji chovatelkám z chs Pearl Moon za pomoc s přepravou  !


Táta a syn

03. 11. 2013

Dnes si noví majitelé odvezli domů dva mazlíky US teddy - benjamínka z vrhu R4 - maličkého Renečka a s ním jeho tátu Ibanéze, aby mrňous nebyl sám :-) Děkuji za krásný domov pro oba !


Rekapitulace odchovů

01. 11. 2013

Poslední vrh naší páté  abecedy ( s číslem  4 ) se narodil posledního říjnového dne kolem 23 hodiny. A protože se mi to zdálo takové docela symbolické - poslední vrh abecedy v poslední den měsíce, napadlo mne podívat se, jak dlouho nám trvá jedna abeceda :-) Pro ty, koho to také zajímá, jsem udělala tady takový hrubý přehled...


Nové vrhy

31. 10. 2013

Konec října byl opět ve znamení porodů,
tentokrát však nebylo vše úplně "růžové",
ale i to k chovu žel patří...


Shrnutí odchodů 12.-30.10.

30. 10. 2013

Ve druhé polovině října odešlo od nás do nových domovů deset kluků a šest holčiček... Doufejme, že se všem daří jen a jen dobře :-)


Domů

04. 10. 2013

Do nového domova dnes odjela
krásná saténová sheltie Ženeva a také malá teddina Pepi...


Nadílka

03. 10. 2013

Tak já nevím, děti prý nosí čáp a vrána - a kdo nosí morčecí miminka ? :-) No ale ať už to byl jakýkoli "pták", muselo jich nad námi dnes přeletět celé hejno, protože dnešní přírůstky činí 10 miminek ... No neděste se, ne od jedné mámy, to by byla chudák ... mámy jsou v tomto případě prokazatelně čtyři ;-)


Poděkování manželům Bezděkovým

28. 09. 2013

Dnes jsme posílali do nového domova až v daleké Bratislavě skinničku Žanetku.
Za prvé jsem ráda, že našla snad  pěkný nový domov ve slovenské chovatelské stanici Camelie,
a za druhé - velké poděkování za přepravu nejen tohoto morčátka patří manželům Bezděkovým z Kynšperka, kteří ve svém volném čase pomáhají ostatním chovatelům ( a nejen jim ) s dopravou zvířátek, a to leckdy přes celou republiku !


Jůhele :-)

24. 09. 2013

Jů, hele - satén :-)

V úterý před druhou hodinou ranní
nadílka v podobě tří coronetek - krásných satének :-)