:) Novinky

            PRO CELÝ TEXT A VÍCE FOTOGRAFIÍ
ROZKLIKNĚTE NADPIS NOVINKY, KTERÁ VÁS ZAUJALA...

Malé Fanynky :-)

23. 09. 2013

Jé, jů, jééé - máme malé Fanynky
( no spíše Fanoušky, předběžně to vypadá na samé kluky :-)


Rekapitulace odchodů

21. 09. 2013

Jajaj, zjistila jsem, že jsem poněkud ve skluzu co se informací o odchozích morčátkách týče, takže abych to shrnula ( pokusím se napravit :-)

Dnes odešli dva kluci - nový domov našel konečně mazlík a moc hodné morčátko alpačák Cheeroke (  řečený "Číro" nebo "Čírek" ), který odjel do nového domova do Prahy spolu s malým kamarádem, bílým tmavookým peruánečkem Luisem.
A dál už to vezmeme chronologicky...


Pátek třináctého - šťastný to den :-)

13. 09. 2013

Dopoledne kolem 9 hodiny porodila coronetka Uršula
tři nádherná mimča, dvě coronetky a jednu merinku...
Všichni jsou v pořádku, máme radost... :-)))))


DOŽÍNKY

07. 09. 2013

Dožínky se povedly, potěšil nás velký zájem o naší výstavu :-) První zájemci už se k nám dobývali před 11 hodinou, poslední odešli pět minut po šesté... Bylo u nás po celou dobu plno, nezastavily jsme se, ale bylo to fajn ! Doufám, že stejný pocit si odnesly i návštěvníci :-)


POZVÁNKA

01. 09. 2013

Zveme všechny zájemce na DOŽÍNKY, které se konají na Peruci v sobotu 7.9.2013. Spousta akcí i atrakcí po celý den. Přesný rozpis akcí ( plakátek ) najdete ZDE

No a při té příležitosti Vás zveme i my na 4.soukromou výstavu naší chs :-)
K vidění budou všechna zvířátka, která doma máme, samozřejmě hlavně morčátka  :-)
Otevřeno bude od 11 do 18 hodin, samozřejmě jen v případě pěkného počasí,
ale to doufám bude ...
Občerstvení zajištěno !


Skinny nadílka

25. 08. 2013

Dnes porodily obě sestřičky - skinničky
                Aurelie a Aurora...


Dobrá zpráva a tři příběhy :-)

22. 08. 2013

Čertík už MÁ nový - a opravdu pěkný - domov ! :-)


Miminka

21. 08. 2013

Včera v poledne porodila  peruánka Síbinka.


Nechcete koťátko ?

20. 08. 2013

Pořád hledáme nový domov pro Čertíka, kotě, jeho příběh je popsán tady v novinkách - viz. níže. Trochu povyrostl, a je to velký rošťák a velký mazel, takže by potřeboval k někomu, kdo se mu bude opravdu věnovat a bude ho mít rád... Nejlépe domů, ev. s možností proběhnout se venku, když bude hezky - jako má u nás  (' ale ne jen úplně na ven ). Tady jsou dvě VIDEA, na nichž je s mámou Bublinkou.
To druhé video je na kolotoči, Bublinka sedí, zlobidlo zlobí a snaží se mámu všemi možnými způsoby roztáčet - nejdřív tlačí, na konci táhne za provázek - je opravdu vynalézavý  ;-)

Čertík je odčervený, očkovaný, ( dáme s jeho očkovacím průkazem ), je bez parazitů, naprosto zdravý a v pořádku !


Noví mazlíci

16. 08. 2013

Myslím, že je známo, že u nás bydlí spousta zvířátek, nejen morčátka. A dnes přibyli další kamarádi :-) Teda přesněji řečeno, jeden - Frajer Ferda - už u nás bydlí přes měsíc, a dnes přibyla i  Lentilka :-) A jak dle fotky správně vidíte - jsou to afričtí Pygmy ježečci :-)


Skinníci

14. 08. 2013

Tři malí skinníci odešli do nových domovů. Pořád ale máme nějaké, kteří to štěstí doposud neměli, ačkoli jsou pěkní, zdraví a hodní...... Mrkněte do nabídky na holky i kluky  - co myslíte, nelíbili by se Vám ? :-)


Harmonofrosťátka :-)

11. 08. 2013

Vrh L4 - bílí peruánci - se narodili dnes Harmony, otcem je Frosty :-) Dvě červenooké holčičky a jeden tmavooký klučina vypadají docela standartně a mají se velmi čile k světu :-)))


JÁ už jdu, du, du, už mám všecko hotový... :-)

10. 08. 2013

A kdo jsem to JÁ ? A kam jdu ? No - kam asi...
Tak JÁ Gábinka jsem dnes odcestovala do nového domova v Ostravě za kamarádem Ríšou. Ale takových je nás více - viz dále...


Á zase tu máme káčka :-)

07. 08. 2013

Tentokráte je to vrh K4 a jsou to US teddiny - tři krásná káčka :-) Mamina je Bibi, taťka Míša...


Nešťastný vrh Roxanky

25. 07. 2013

Chov morčátek opravdu není legrace, a dar života není až tak samozřejmý, jak by se mohlo zdát. Nejen toho  morčecího. Povedený odchov zdravých mláďat je v podstatě zázrak... jenže si to mnozí z nás vůbec neuvědomují a podle toho se chovají. Někdy to skutečně samička zvládne sama a na jedničku, není to však pravidlo, jak se o tom stále dokola přesvědčujeme. A pravda, ne vždy je to tak dramatické jako třeba situace z konce října loňského roku ( případ Santy ) Přesto i toto se může v různých variantách bohužel opakovat...(viz další řádky ).