:) Novinky

            PRO CELÝ TEXT A VÍCE FOTOGRAFIÍ
ROZKLIKNĚTE NADPIS NOVINKY, KTERÁ VÁS ZAUJALA...

Ufff...

03. 01. 2017

..... Tak poněkud lapu po dechu a nemám slov . Nejen já. Mezi chovateli morčat obíhá tento odkaz, zvěrokruh . A upřímně - nevíme, máme-li se smát nebo brečet.....


KOUPÁNÍ MORČAT

09. 08. 2016

Vypadá to, že horké léto je už za námi a žádná extrémní vedra jako loni se již konat nebudou, přesto není od věci přečíst si článek o péči morčat v létě a hlavně tolik diskutovaném koupání ( plavání ).,

 


NOVÝ DOMOV PRO KOŤATA

11. 10. 2013

Hledáme nový domov pro koťata narozená 3.9.2013.
A také kočičku Lízinku narozenou v červnu.
Všechna tato koťata jsou zcela odchovaná doma,v teple,  proto pouze do bytu !
Jsou milá, pěkná, zdravá, mazlivá, čistotná.  A také samozřejmě zvídavá ;-)
Pokud byste měli zájem nebo věděli o někom, kdo shání kočičího mazlíka, ozvěte se a přijeďte si vybrat :-)
Jsou zdarma, ale pouze do laskavých rukou a dobré péče...


Dobrá zpráva a tři příběhy :-)

22. 08. 2013

Čertík už MÁ nový - a opravdu pěkný - domov ! :-)


Nechcete koťátko ?

20. 08. 2013

Pořád hledáme nový domov pro Čertíka, kotě, jeho příběh je popsán tady v novinkách - viz. níže. Trochu povyrostl, a je to velký rošťák a velký mazel, takže by potřeboval k někomu, kdo se mu bude opravdu věnovat a bude ho mít rád... Nejlépe domů, ev. s možností proběhnout se venku, když bude hezky - jako má u nás  (' ale ne jen úplně na ven ). Tady jsou dvě VIDEA, na nichž je s mámou Bublinkou.
To druhé video je na kolotoči, Bublinka sedí, zlobidlo zlobí a snaží se mámu všemi možnými způsoby roztáčet - nejdřív tlačí, na konci táhne za provázek - je opravdu vynalézavý  ;-)

Čertík je odčervený, očkovaný, ( dáme s jeho očkovacím průkazem ), je bez parazitů, naprosto zdravý a v pořádku !


Nešťastný vrh Roxanky

25. 07. 2013

Chov morčátek opravdu není legrace, a dar života není až tak samozřejmý, jak by se mohlo zdát. Nejen toho  morčecího. Povedený odchov zdravých mláďat je v podstatě zázrak... jenže si to mnozí z nás vůbec neuvědomují a podle toho se chovají. Někdy to skutečně samička zvládne sama a na jedničku, není to však pravidlo, jak se o tom stále dokola přesvědčujeme. A pravda, ne vždy je to tak dramatické jako třeba situace z konce října loňského roku ( případ Santy ) Přesto i toto se může v různých variantách bohužel opakovat...(viz další řádky ).


DARUJEME KOŤÁTKO

22. 07. 2013
Hledáme nový, pěkný domov pro obyčejné černé koťátko - kocourka, odchovaného doma. Narozen 29.5.2013. Jen do dobrých a citlivých rukou a pokud možno domácího prostředí. je to milý a vděčný rošťáček, který potřebuje, aby se mu někdo věnoval a měl jej rád...

No jo, no - jsem prostě nepoučitelná :-(

01. 06. 2013

Opět převážila má důvěra v lidi a snaha vyjít maximálně vstříc, a na mou tolerantnost doplatila tři morčátka. Rezervovala jsem morčátka dlouhodobě na dobré slovo - a opět se to nevyplatilo. Dotyčné se prostě v době odběru najednou odmlčely, a morčátkům zase zbytečně utekla vhodná doba na přesun do nových domovů. A pak věřte lidem :-( Takže rezervace zrušena a tato tři morčátka ( Protonek, Janette a Libanon ) jsou opět v nabídce s ostatními. Třeba budou mít napodruhé více štěstí na nové páníčky. Třeba všechno zlé bude k něčemu dobré...


Výměna

10. 11. 2012

To byla dnes akce :-) Našemu andulákovi umřel kamarád, tak jsme honem sháněli jiného, aby nebyl sám. Téměř současně zase sháněl malý Martínek kamaráda pro svou morčinku Rozinku ...


Život není peříčko ...

30. 10. 2012

Někdo by si mohl myslet, že mít morčátka je legrace a odchovy jdou tak nějak samy, člověk se o nic starat nemusí a najednou tam běhají mrňata, která se pak prodají a jsou penízky.. Jenže realita je poněkud jiná.Morčátka nejsou jen radost, ale také starost a zodpovědnost, někdy i smutek... Právě procházíme jednou takovou těžkou epizodou, konkrétně týká se Santy Fe.
( Pro celý text rozklikněte nadpis )


Koťátka naposledy

25. 10. 2012

Neuvěřitelné stalo se skutkem :-) A i zbylá dvě koťátka našla docela rychle pěkný, nový domov v teplíčku.
Dnes po 19 hodině odjela ku Praze :-) Jsem ráda. protože jestli bude opravdu tak ošklivé počasí, jak předpovídají, bylo by to pro ně venku zlé... ( Velká kočka zvyklá na pobyt venku si snad poradí, ale malá koťata by na to mohla doplatit zdravotně ).
Děkujeme všem, kteří pomohli hledat, hlavně však těm, kteří se koťat ujali a teplo domova skutečně poskytli. Jsou to všechno milí lidé, takže věřím, že se budou mít koťátka doopravdy fajn :-))) Jsme rády, že se naše snaha vypiplat je a dát šanci na pěkný život vyplatila - tedy ne doslova a nám, byla to silně prodělečná akce, ale všechno se na peníze přepočítávat nedá - nemělo by ! Jsme šťastní, že to všechno mělo smysl a  naše snaha nevyzněla naprázdno :-)

VIDEO - vzpomínka na koťata


Prosím, pomozte najít koťatům nový domov !

14. 10. 2012

Na morčecí stránky nepatří, ale k nám ano...

23.8.2012 u nás na zahradě porodila "našecizí" kočka ( resp. cizí kočka , která si nás už přede dvěma lety adoptovala, říkáme jí E.T - Ítynka ( "Ítý volat domů "- jistě znáte  ;-)  koťata. A protože nemáme to srdce je připravit o život v jeho samém počátku, dostali u nás šanci žít, postarali jsme se o ně - a teď doufáme i v šanci najít jim pěkný, nový domov, aby z nich nebyli další toulaví bezprizorní chudáčci... Protože už ale doma máme své čtyři kočky ( také kdysi toulavé chudáčky, kterých jsme se ujali ), už nemůžeme další, byť bychom chtěli sebevíc.
Pokud jste u nás byli na dožínkách, viděli jste je a mohli se s nimi pomazlit :-) Ostatním je přiblížíme alespoň tímto VIDEEM a pár fotografiemi.
Koťata jsou mazlivá a zároveň všetečná, zvědavá a hravá, čistotná ( naučená na záchůdek ). Už opravdu jen čekají na toho pravého páníčka, který je chce mít rád, věnovat se jim a postarat se o ně. Hledají své místečko někde doma, v teple - protože nadchází ne zrovna pěkné období plné plískanic a zimy. Pokud je chcete Vy, nebo pokud víte o někom, kdo by rád chlupatého kamaráda nejen morčecího, poprosím - ozvěte se nám...


Videa :-)

20. 08. 2012

Skinnička Daisy a miminka na pastvě

Morčátka - Ornelka a mimi a s ní Aura a její Via ( "pizizubka", zub už má jen jeden, ale baští všechno. Zlomená čelist zhojená :-) ... Pak se tam mihne i Frída, a pak ještě chvíli skiňulata od Daisy :-)

No a na závěr coronetka Dazzlinka s - už skoro třítýdenními - miminy a samozřejmě všudypřítomná chůva - skinnička Chundelka ;-)


Život je fakt jak houpačka...

19. 05. 2012

a někdo jako já je FAKT nepoučitelný. Opět jsem narazila na - pro mne nepochopitelné - jednání, opět jsem si zkomplikovala život jen proto, že jsem chtěla pomoci. Zároveň ale - v jiné záležitosti - jako by mi to "život" chtěl vynahradit - mi jiní lidé pomohli... a pak se v tom vyznejte !


Zklamání

17. 04. 2012

Tak jsem zase doplatila na svou důvěru k lidem...