=) Novinky

            PRO CELÝ TEXT A VÍCE FOTOGRAFIÍ
ROZKLIKNĚTE NADPIS NOVINKY, KTERÁ VÁS ZAUJALA...

11 - 11

04. 08. 2015

Během 11 dnů na přelomu letních měsíců ( 25.7.-4.8. ) změnilo domov 11 morčátek od nás - 10 samců a jedna samička. Do nového domova v různě dalekých destinacích naší republiky i zahraničí ( i když já Slováky pořád tak nějak beru jako krajánky ;-) odjela skinnička Winiuška ( na Slovensko ) a kluci - merina Ned, Žoki a Žoržet, Poll, US teddy Takeo , Roland a coroneti Xeron a Pegas, Zephyr a Zoran... Velmi potěšující je, že žádné z těchto morčátek není odsouzené k roli solomazlíka, všichni mají morčecího kamaráda - ať již rovnou od nás, nebo na ně nový kamarád čekal v novém domově...


Aktualizace nabídky

25. 07. 2015

a nová videa aktuálně nabízených morčátek v nabídce před portréty
( Fotky do jejich portrétů brzy doplním ).


Velmi horká středa a cesta na Slovensko

23. 07. 2015

Díky velmi ochotnému, neznámému  pánovi ze Slovenska, který byl v ČR zřejmě na dovolené a cestou zpět dobrovolně přibral morčecí pasažéry, se mohou těšit z našich morčátek noví majitelé i v cca 450 km vzdálené Žilině.


Druhá třetina července

20. 07. 2015

znamenala přesun do nových domovů pro 14 morčátek
- skinníka Wašíka, peruánce Merlina, Arrowa, Mariku,Yvettku, sheltie Nashe a Navarra, coronety Flashe, Weavera, merinka Sebastiena, Rufuse, Žilli a US teddíky Řehořka a Theu. Kdy a kam - vše najdete v jejich portrétech v rubrice "Odebraná morčátka "


Zase nějaké přesuny do nových domovů

11. 07. 2015

V první třetině horkého července putovaly do nových domovů dvě holčičky - do Varnsdorfu ke kamarádce morčecí i lidské Fionka a ku Kladnu Méďulka, ta bohužel na sólomazlíka, snad si rychle zvykne, Žillinka jí asi bude chybět. No a do chs ku Kladnu odjel jeden chovný US teddík Emmet.
Další odchody jsou rozjednané,
a spousta morčátek na své nové páníčky stále čeká...


Vedra

05. 07. 2015

Tropické teploty červencových dní si zatím u nás nevyžádaly oběti na životech, jak hlásí nejedna chovatelská stanice, nicméně i u nás to komplikuje život. Děláme, co se dá, abychom to přežily pokud možno ve zdraví, přesto jednu z našich mladých maminek postihla mrtvička, takže zachraňujeme - ji i miminka. Snad se to podaří...


První červencová miminka

01. 07. 2015

Radost nám dnes  dopoledne udělala coronetka Samanta, která porodila tři nádherné trikolorní saténové coronetíky. Otcem je Idar ( je v nabídce, bohužel si z kapacitních důvodů nemůžeme nechat všechna morčátka, která bychom chtěli , no ale když vidím ta miminka, pokušení je hodně veliké... Takže jestli se ho rychle někdo neujme,                                       asi z nabídky zmizí ;-)


Odchody na konci června

30. 06. 2015

Za poslední červnový týden odjelo do nových domovů 8 morčátek - 6 kluků a 2 holčičky, každý den někdo... Jejich portréty najdete v rubrice odebraných morčátek.
Ve čtvrtek 25.6. odjela čerstvá odstávčata -  skinník Vincent a coronetík Ugi - spolu do Mostu, v pátek peruánec Čardášek do chovu ke Žďáru n/S, v sobotu dvě holčičky merinka Reny a coronetka Persea k městu Slaný. Neděle byla cestovatelským dnem pro malého peruánečka Hardyho, který jel za kamarádem téměř až ke hranicím s Rakouskem. V pondělí se přesunul chovný samec - alpaka Vasco - do jiné chs na severu ˇČech a dnes - v úterý - odcestoval až do daleké Ostravy peruáneček Quaik. Přejeme všem moc hezké nové domovy, hodné páníčky a těm spousty radosti s jejich novými morčátky :-)


Aktualizace

29. 06. 2015

Pokusíme se už konečně dohnat - pořád jsme na stránkách ve značném skluzu, i když aktualizujeme, pořád je to zpětně. Takže začneme hlavně novinkama, tam by měly být asi ty nejrychlejší, nejčerstvější info, co se u nás děje, a pak postupně i ostatní rubriky, hlavně odchovy a nabídku... .........


Kdo si počká, ten se dočká :-)

28. 03. 2015

Tak dnes černý US teddík Datt konečně prolomil svou smůlu ( série vrácení a opakovaně rušených rezervací ) a konečně našel pěkný nový a doufejme že už stabilní domov. S maličkým kamarádem Zdendou a k dalším morčátkům si jej odvezli  velmi sympatičtí lidé do Ústí nad Labem a myslím, že mu bude věnována dostatečná pozornost a velmi dobrá péče... Takže všem přejeme hodně sluníčkových dní, radost a pohodu :-)


Pátek třináctého...

13. 02. 2015

... byl ve znamení odchodů :-) Nové domovy našlo šest morčátek. Pro dva skinníky - Ferdu s Toníkem - si přijeli noví majitelé z Ústí nad Labem. Uriášek s Unionkem putovali do Plzně, ve stejném městě našly neplánovaně nový domov i dvě sestřičky coronetky - Rozárka s Roxanou...


Daleká cesta

04. 01. 2015

Tak novinek spousta, máme co dohánět...
Nové odchovy a spousta odběrů - ale začnu asi od konce.

První letošní odchozí morčátka zamířila opravdu daleko... Včera navečer odcestoval malý  bílý teddík Oscar za velkým morčecím kamarádem a malou "člověčí" kamarádkou do Německa . No a na dva coronetíky čekala cesta o dost delší -  až do Švýcarska k Curychu... Ale už mám zprávičky, že dojeli všichni v pořádku a zvykají si v nových domovech...takže vše je ok :-)


PF 2015

31. 12. 2014

Přejeme všem, aby nový rok byl takový, jaký si přejete. Černý i bílý, nahatý i chlupatý... zkrátka ať je akorát, abyste pak měli na co vzpomínat :-)


Nejen vánoční miminka

27. 11. 2014

Takže morčecí miminka, co budou k odběru kolem vánoc, jsou již na světě,
vrhy jsou doplněny v odchovech - Potěšíme hlavně příznivce světlých barev, máme hodně sněhuláčků - krátkosrsté US teddy, dlouhosrsté peruánce a coronetíky. Barevnějsí a tmavší morčátka jsou také, možnost odběru dříve, momentálně doplníme nabídku o dorostence z vrhů do CH 7" :-) V případě jakýchkoli dotazů tohoto se týkajících pište mejlíka nebo zavolejte :-)


Odchody

20. 10. 2014

Šest morčátek se "odstěhovalo" od nás během víkendu  - dva skinníci, tři teddíci a jeden coronetík. Přejeme  všem hezký domov a novým majitelům hodně radosti s morčátky :-)