.. Novinky

            PRO CELÝ TEXT A VÍCE FOTOGRAFIÍ
ROZKLIKNĚTE NADPIS NOVINKY, KTERÁ VÁS ZAUJALA...

Daleká cesta

04. 01. 2015

Tak novinek spousta, máme co dohánět...
Nové odchovy a spousta odběrů - ale začnu asi od konce.

První letošní odchozí morčátka zamířila opravdu daleko... Včera navečer odcestoval malý  bílý teddík Oscar za velkým morčecím kamarádem a malou "člověčí" kamarádkou do Německa . No a na dva coronetíky čekala cesta o dost delší -  až do Švýcarska k Curychu... Ale už mám zprávičky, že dojeli všichni v pořádku a zvykají si v nových domovech...takže vše je ok :-)


PF 2015

31. 12. 2014

Přejeme všem, aby nový rok byl takový, jaký si přejete. Černý i bílý, nahatý i chlupatý... zkrátka ať je akorát, abyste pak měli na co vzpomínat :-)


Nejen vánoční miminka

27. 11. 2014

Takže morčecí miminka, co budou k odběru kolem vánoc, jsou již na světě,
vrhy jsou doplněny v odchovech - Potěšíme hlavně příznivce světlých barev, máme hodně sněhuláčků - krátkosrsté US teddy, dlouhosrsté peruánce a coronetíky. Barevnějsí a tmavší morčátka jsou také, možnost odběru dříve, momentálně doplníme nabídku o dorostence z vrhů do CH 7" :-) V případě jakýchkoli dotazů tohoto se týkajících pište mejlíka nebo zavolejte :-)


Odchody

20. 10. 2014

Šest morčátek se "odstěhovalo" od nás během víkendu  - dva skinníci, tři teddíci a jeden coronetík. Přejeme  všem hezký domov a novým majitelům hodně radosti s morčátky :-)


Saténci

17. 10. 2014

Coronetka Celestýnka dnes porodila krásná saténová miminka - máme radost :-) Stejně jako ze čtyřčátek - skinníků od Tesinky - ta už jsou pětidenní ( jo jo. letí to ;-)


Stella a Světlanka

11. 10. 2014

Dnes odpoledne odjely do nového domova ku Praze tyto dvě kadeřavé sestřičky. Starat se o ně budou dvě milé dětičky, Karolínka a Davídek, a my jim přejeme hodně radosti a pěkných společných chvilek :-)


Zrušená rezervace

10. 10. 2014

Ač mne to mrzí, musela jsem zrušit rezervaci na skinníka Indiga. Už podruhé za sebou - ten kluk má prostě smůlu. Tentokrát paní slibotechna, ( která působila docela seriozně, takže jsem jí věřila ), už přestala zcela komunikovat. Zajímavý způsob jednání... Kdyby aspoň řekla na férovku, že si to rozmyslela, důvod udávat nemusí, ale zbytečně jej blokovat -  to je docela nezodpovědné. tak se to prostě nedělá... No - žel není ani první ani poslední... A tak morčátka s podobným osudem rostou a na nový domov stále jen marně čekají :-(
Indigo je milý, hodný , ale i zvědavý klučina, už je zvyklý bydlet sám, protože byl slíben na sólomazlíka... Ale neznamená to, že by si třeba ještě nezvykl na nějakého chlupatého malého kamaráda ... Nebo je vhodný i k registraci a do chovu ( kvalitní rodokmen ). Hlavně ale, aby už brzy našel konečně někoho, kdo by ho opravdu chtěl, dobře se o něj staral a měl jej rád... Určitě si to zaslouží !


Černoušci

08. 10. 2014

Dneska nám udělala velkou radost teddinka Molly, porodila 4 krásné černoušky , dvě holčičky a dva kluky


Tykárek

03. 10. 2014

Dnes odjel do nového domova první skinník z "bratrů Simeonů"...


Konec abecedy s číslem 6 ve znamení teddíků :-)

20. 09. 2014

Poslední 4 vrhy abecedy jsou samí US teddy světlých barev,
holky i kluci ve vyrovnaném počtu :-)


Dnešní radost :-)

17. 08. 2014

Dva krásné dnešní vrhy
VIDEO - vrh V6, alpaky od Frídy a Calica

          - Harmony, West a jejich dnešní miminko


Sedm bratrů Simeonů

15. 08. 2014

No, bratrů nevím, ( doufám, že ne :-) a Simeonů také ne, jsou to "Téčka", ale to přirovnání jinak sedí. Před půnocí 14.8. porodila skinnička Fifinka Však už bylo načase, začínala jsem se o ní opravdu bát, protože kulatější morče jsem ještě neviděla, a že jsem jich viděla opravdu hodně...


Změna domova

04. 08. 2014

Dnešek znamenal změnu domova pro tři chovné samce, kteří jeli podpořit v začátcích novou chs . Dva z nich se stali přede dvěma dny opět tatínky a se svou rodinkou se ještě stihli vyfotit na památku. Doufejme, že se jim i v novém domově bude dařit a pochlubí se dalšími potomky :-)


Dnešní odchody

26. 07. 2014

Dnes se rozjela do nových domovů 4 morčátka, včera dvě. Do Ostravy spolu alpaky Samuel a Čedar, do Prahy za morčecí kamarádkou Yucou malá coronetka Jessica,  a po zrušené rezervaci našel nový domov v Mostě konečně  i výstavní teddík Ernesto...


Elka :-)

28. 06. 2014

Dnes ve tři hodiny odpoledne se Orsay narodila tři náádherná buff-bílá miminka, vrh L6 - holčička a dva kluci. K těmto barvám jsme se rozhodli vrátit nejen v plemeni US teddy, tak mám radost, že se daří :-)