!? Nešťastný vrh Roxanky

25. 07. 2013

V případě Santy Fe to dopadlo - no, nevím, dá-li se říci přímo dobře - o mláďata přišla, ale sama přežila a žije dodnes - spokojeně, a o mimina také ochuzena není, i když nejsou vlastní - pomohla odchovat skinníky, bydlí s Chundelkou :-) Tento happyend však neměl případ alpaky Roxany...
Ve středu 24.7. dopoledne porodila 70 gramovou holčičku, svou kopii, jen s bílým flíčkem na nosánku. Evidentně měla v bříšku ještě dvě docela veliká mimina, která se snažila porodit, ale nešlo jí to. Odpoledne jsme přestali evidovat pohyby miminek - takže se honem jelo na veterinu. Následovalo ultrazvukové vyšetření a rychlá operace. Mimina se však již zachránit nepodařilo. Roxanka ale vypadala v pořádku, z narkozy se probrala normálně, nic nenasvědčovalo, že by to neměla zvládnout. Zůstala na veterině pod dohledem, přijet jsem si pro ni měla ve čtvrtek v poledne. Jenže ráno mi volal veterinář, že nastaly komplikace, potíže s dýcháním a následný úhyn... Roxanka to nezvládla ! Dost nás to zaskočilo, vše vypadalo na dobré cestě, operace se přece zdařila........ No, i přes veškerou péči a snahu to prostě dobře nedopadlo. Je nám to moc líto !
Zůstala nám po ní její malá holčička, snad aspoň ta vydrží ! Uděláme vše pro to, aby tento siroteček přežil... Pokud se podaří, samozřejmě ji nikomu nedáme ! Dostala jméno Janinka a její zrození považujeme za malý zázrak - co malý... veliký !!! Zvládla to - na rozdíl od svých větších sourozenců se dokázala narodit........... A pak ať nám někdo povídá, jak je  porod u morčat snadný a samozřejmý !


!?Galerie 


Kontakt

 

      místo působení
- PERUC ( okr.Louny ) 

       tel. 607 814 846
možno volat od 14 do 24 hodin

UÍK