=) Nové vrhy

31. 10. 2013

Vrh "W4" - peruánci. saténová Barborka porodila 22.10. tři kouzelná miminka, vše ok, tátou je Frosty

Vrh "X4" - coronetka Charisma porodila 24.10. jedno jediné miminko, které ovšem - pro změnu - vypadá, jak když k ní nepatří :-) Ale patří, a jeho tátou je merino Žolinar. Tady také vše ok :-)

Vrh "Y4" už ovšem tak šťastný nebyl. Merinka Inna porodila šest docela dobře velikých miminek. Tři ale nebyla vůbec vybalena, dvě ano, přesto mrtvá, přežilo jen to šesté a nejmenší miminko, bílý coronetík "celý táta Pepa"... Ke vší smůle jsem přišla až k porodu posledního, takže netuším, co se stalo, proč jsou mrtvá. Je ale nejpravděpodobnější, že prostě nestíhala, jestli šla mimča rychle za sebou. Jedno vybalené - zřejmě to první - bylo dost velké, je možné, že se v porodních cestách zdrželo déle, než bylo adekvátní  k přežití jeho i sourozenců... O to více mne mrzí, že jsem již neměla možnost zasáhnout a pomoci...

Vrh "Z4" - peruánka Quarta porodila 31.10. - sama a naprosto v pohodě - dvě mimča. Peruánečka po ní, ale barvou zcela  po tátovi, tím je Calico , - a alpaku po tátovi, barvou... no, těžko říci po kom :-) Hlavní však je, že obě mimča jsou zdravá a čilá, mamina také. Tady jsem měla docela velké obavy, Quartě se totiž nepodařilo zabřeznout včas a prvního října jí byl už rok. Svá první miminka porodila posledního října...A jak jsem psala - vše ok :-)

Vrh "Ž4" - posledního říjnového dne, nebo spíše večera, porodila i alpaka Šarí, takže jsme uvítali další dvě krásná miminka. Tátou je náš Vilík :-)

Ze všech miminek máme velikou radost a doufáme, že budou dobře prospívat a najdou pak - až nadejde vhodný čas - hezké nové domovy plné pohody, porozumění a odpovídající péče...


..Galerie