!? Rady k chovu morčat - opět postřehy Alue :-)

08. 04. 2017

Poznámky k videu

VŠENKY : stručně, jasně, jednodušše - ADVOCATE, kapička za ouško. Neinvazivní a účinné ošetření ! K dostání u veterináře. Sprey bych v žádném případě nepoužívala, koupel také ne
PODESTÝLKA: NE PILINY, to je prach, ( může vdechnout ), ale HOBLINY z měkkého dřeva ( předpokládám, že se jednalo o přeřek ) U skinníků může být textil, ale jen jako součást, nikoli výhradně. A doporučuje se asan. V žádném případě ne peletky, způsobují otlaky !
SENO: preferuji seno volně a hodně, NE do seníčků, ne do kuliček ! Není pravda, že by si jej počůrali a pak se nim něco stalo, když je sní, morčata nejsou hloupá a když se jim něco nezdá, nebudou to konzumovat.Naopak jsou spokojená,, když jej dostanou hoodně, rádi se v něm proskakují, prohánějí, schovávají, to je vždy radosti :-)
A ano, dává se seno i v době, kdy je k dispozici tráva.
SÓLOMAZLÍK: Nedoporučuji.
DVA SAMCI : Ok :-) Mohou být za určitých podminek spolu,( buď dva věkově podobné od malička, nebo k většímu či staršímu přidat odstávče ), a bývá to soužití pěkné a neproblematické, vždy ale záleží na konkrétních povahách.
KOČKA, PES: Ano, nikdy nenechávat i sebehodnější psi či kočky volně pohromadě s morčaty. Nikdy nevíte, co jim "přelítne přes nos".
MINERÁLNÍ KÁMEN: Ještě jsem neviděla morče, které by na něj šlo :-)
VITAMÍN. C - naprostý souhlas, použít jen v případě prokazatelně snížené imunity. Citron je dobré řešení :-)
VELIKOST KLECE: 1 m je dostačující :-) Králíkárnu venku také nedoporučuji. Obzvláště ne u ušlechtilých morčat.Z důvodů uvedených ve videu
JÍDLO : souhlas, používejte zdravý selský rozum, v příp. potřeby google :-)


    V případě potřeby mne můžete kontaktovat ....


Kontakt

 

      místo působení
- PERUC ( okr.Louny ) 

       tel. 607 814 846
možno volat od 14 do 24 hodin

UÍK