=) Rekapitulace

23. 12. 2016

Jinak letošní předvánoční přípravy se neobešly bez zmatků a na poslední chvíli rušených rezervací, zjištěných těsně před plánovanými odběry. O to nepříjemnější, že tím, že nedali vědět včas, zablokovali možnost odchodu těchto morčátek k jiným zájemcům ! Považuji toto jednání za velmi neseriozní. Samozřejmě může se stát cokoli, pro co zájem opadne, od vážných důvodů po malicherné, ale důležité je dát změnu rozhodnutí vědět sám, a to včas,  nenechat to "vyšumět" či čekat do poslední chvíle, že se to nějak vyřeší samo. Je to bezohledné nejen vůči morčátkům. Beru to tak trochu jako trest za svou důvěru v lidi, kdy jsem nevybírala zálohu, jednalo-li se o osobní převzetí, a to ani u dlouhodobých rezervací. Je mi to líto, ale budu muset svůj přístup asi poněkud přehodnotit.
Další problémy se vztahovaly k nespolupráci při dálkových přesunech. Snažím se maximálně pomoci, zařizuji a hledám, ale není možné čekat, že vyřeším vše a sama, pokud možno až do domu ! Je potřeba spolupráce z obou stran a trochu ohledu a vděčnosti k dalším zainteresovaným lidem - převozníčkům 
A poslední douška - neposílejte k nám vybírat si morče samotné své ( byť už třeba velké ) děti, nevěříte-li jejich úsudku a nejste-li schopni jejich výběr pak akceptovat ! Ušetříte tím trápení jim, morčatům a eliminujete tak komplikace s tím spojené nám i sobě !

Snažím se vyjít všem maximálně vstříc.
Mrzí mne však, když toho někteří lidé zneužívají :-(

I přes tyto nepříjemné zkušenosti musím konstatovat, že jsem poznala i hodně fajn lidiček ! To mi pomáhá překonat všechny ty těžkosti, které chov morčátek a činnosti s tím spojené také provází . Těmto lidem děkuji, a přeji hodně radosti, spokojenosti a pohody nejen s morčátky :-)

A opět shrnutí odchozích morčátek - za poslední měsíc - od 22.11 do 23.12.2016 odjelo do nových domovů opět 24 morčat, a to převážně samečci - 18, samiček jen 6. Odcházeli tak nějak průběžně, - jako překvapení pod vánočními stromečky z nich má figurovat  jen 6 ( kluků ). Tak doufejme, že i tito udělají svým novým majitelkům radost :-)

Coroneti - Santiago ke kamarádovi do Lenešic, Sent - solomazlík do Zvole. Zuzanka do Berouna, Salvia do Strakonic ke starší kamarádce, sheltie Zoubek ke kamarádovi - Kladno, Word s peruáncem Raenem do Lidic. Peruánci - Qalt a Jorga do chs v Hustopečích, Ron do Prahy se st. kamarádovi, Yohan do Měšic u Mělníka ke st.kamarádovi, Ornel a Obelix do Přerova. Peruánka Medea s alpakou Octavií do Prahy. US teddy - Unas do Mostu za Akátkem, co od nás odjel již dříve, Karátek a Uhlík do Loun, Živan a Žilien do Prahy, Karin a Nessí také do Prahy. No a peruánerc Jamar s kamarádem merinkem Tienem do Nové vsi :-)