:PVyberte kategorii:

CORONET
( Samci | Samice )

DLOUHOSRSTÉ plemeno, srst dorůstá kolem 20 cm a více. Narůstá od temene hlavy, kde mají  ( na rozdíl od sheltií ) čelní rozetu - tzv. "korunku", která by měla být široce otevřená rozložená, bez zdvojených středů.

MERINO
( Samci | Samice )

DLOUHOSRSTÉ plemeno, obdoba coroneta - jen s jinou strukturou srsti - ta je u merinek krepovitě zvlněná, pramínky se stáčejí do spirál. Srst by se neměla příliš rozčesávat. Na čele je čelní rozeta - vír ( tzv."korunka"). Srst dorůstá také cca 20 cm i více. Je hustá, souměrně dlouhá. Narůstá od temene hlavy, za ušima spadá podél těla volně dolů.

SHELTIE
( Samci | Samice )

DLOUHOSRSTÉ plemeno, srst dorůstá cca 20 cm, je jemná, hladká, splývavá, bez jakýchkoli rozet.

TEXEL
( Samci | Samice )

DLOUHOSRSTÉ plemeno - má zvlněnou, krepovitou srst, jednotlivé pramínky se stáčejí do spirál. Srst je souměrně dlouhá, dorůstá délky 20-30 cm cm a roste kolmo od těla.

PERUÁNEC
( Samci | Samice )

DLOUHOSRSTÉ plemeno, srst 20 cm a více, souměrně dlouhá, hustá a lesklá. Na hlavě je pony (tzv."ofina"), žádoucí jsou licousy na tvářích, na kyčlích má dvě vedle sebe umístěné rozety, které v mládí morčete způsobí růst srsti "proti směru" ( odzadu k hlavě ), po dosažení žádoucí délky srst přepadne rozdělena pěšinou vprostřed na obě strany morčete.

ALPAKA
( Samci | Samice )

DLOUHOSRSTÉ plemeno, obdoba peruánce - jen s jinou strukturou srsti .Srst má být hustá, dlouhá 20 cm a více, krepovitě zvlněná, pramínky se stáčejí do spirál. Srst by se také neměla příliš rozčesávat. Na hlavě je pony (tzv. "ofina"), žádoucí jsou licousy na tvářích, na kyčlích má dvě vedle sebe umístěné rozety. V ČR zatím poměrně málo chované plemeno.

US TEDDY
( Samci | Samice )

Patří mezi KRÁTKOSRSTÁ plemena - srst je krátká, ( nepřesahuje délku 3 cm ), u dospělých jedinců hrubší, hustá, krepovitá, elastická, odstupující kolmo od těla. ( Velmi podobné plemeno je tzv. REX - rozdíl je pouze v genetickém vzorci ).

SKINNY
( Samci | Samice )

Plemeno BEZSRSTÉ, tato morčátka mají pouze chomáčky chloupků na tlapičkách, kolem čumáčku a uší. Mají zrychlený metabolismus, proto jsou na pohmat docela teplá. ( Jejich údajně  slabší imunita se vyrovnává křížením s tzv. genovými skinníčky, to jsou normální, osrstěná morčátka, která pouze přenášejí gen pro "bezsrstost")...

Kontakt

 

      místo působení
- PERUC ( okr.Louny ) 

       tel. 607 814 846
možno volat od 14 do 24 hodin

UÍK