..Rady


 

Co pořídit, než si donesete domů morčata ?

 

V první řadě klec. Ideální velikost 1 m na délku - pro jedno, dvě i tři morčata.

 

Napaječku a keramickou misku, viz.rubrika informace o chovu

 

Hobliny, seno.

 

Domek se dá řešit kdykoli později, ten nespěchá.

 

Granule.

 

Nenakupujte ve zverexech, jsou zbytečně předražené
Použijte hlavu, heuréku a dopravce :-)

 

Co se klece týče, doporučuji tohoto prodejce - posílá, rozváží do větších měst. Je s ním dobrá domluva, zboží je nové, pěkné, kvalitní.
Cena více než přijatelná (599 Kč za klec o rozměrech 100 x 50 x 42 cm )
Pavel
608 822 459

 

 

Odpovědi na často se opakující dotazy :

Co dělat, aby napaječka nekapala ?

Návod: Napaječku lehce stiskněte, naplňte vodou až po okraj, zašroubuje a stisk uvolněte. Otočte dnem vzhůru a zavěste. Vytvoří se podtlak, který znemožní napaječce kapání. Nijak neprotřepávejte ! Při doplnění postupujte stejně. A jinak se voda musí aspoň jednou denně vyměnit, aby byla stále čerstvá. I kdyby se morče vůbec nenapilo. Není možné čekat třeba týden, než ji morče vypije... A na plastbox i klece se zavěšuje zvenku, dovnitř prostrčit jen pítko.
Pokud dělá randál při pití ( což při správném uchycení nedělá), není problém obtočit kolem pítka v místě dotyku s klecí - boxu gumičku do vlasů nebo kousek izolepy, aby tlumila případné nárazy a nedělala hluk.

 

Další Vaše dotazy se týkají plemen morčat. Konkrétně ROZETA.

Ta, kterým se už roky věnujeme my, jsou popsaná v rubrice chovná morčata ....

Občas se ale stane, že lidé poptávají rozetu, a myslí tím ty rozcuchánky, které vídají ve zverexech. Pravá rozeta je totiž  jedno z nejvzácnějších a nejsložitějších plemen ke šlechtění, a je docela složité ji sehnat. V naší republice jsou snad jen dvě chovatelské stanice, které se o ně snaží.( Nebo snažili, nevím, jestli jsou ještě aktivní ).
Pravá rozeta : Na tomto plemeni jsou charakteristickým znakem rozety (vírky), které jsou pravidelně rozloženy po celém těle. Morče má mít osm přesně rozmístěných rozet, - a to v následujícím rozložení: dvě jsou na hřbetě z obou stran páteře, dvě jsou na bocích, dvě na kyčlích a dvě na zadečku. Na čele mají rozetová morčata nepravý vírek, který zarůstá, a chloupky rostlé dopředu tvoří ofinku...

Ta morčata -  tzv."rozety", které jsou velmi rozšířené mezi mazlíčkáři, jsou morčata nespecifického plemene, často výsledkem nevhodného křížení. ( To podléhá přísným pravidlům, které by měly všechny chs dodržovat )! Jsou to vlastně taková nepovedená morčátka, která mají tu vírek, tam vírek .... Jsou to sice povahově milá mlrčátka na mazlíky vhodná, ale není to žádné konkrétní plemeno. Tomu také odpovídá cena ( pravou rozetu byste asi za dvě tři stovky nesehnali )!

Barvy morčat

Na obrázku může být: text


Kontakt

 

      místo působení
- PERUC ( okr.Louny ) 

       tel. 607 814 846
možno volat od 14 do 24 hodin

UÍK