..Šemík a Šanny

28.3.2017

"Dobrý den,
vrátím se ke čtvrtku, kdy jsem odolávala nutkání si mrňouska vzít na ruku.
V pátek jsem ale utekla z práce o něco dříve, nějak jsem se nemohla dočkat, až je zkontroluji. Úleva, oba byli v poho. Šemík už byl na patře a ládoval se. Měla jsem strach, aby ho Šáňa nechal najíst...
Při uklízení se Matteo + Alánek mohli strhat, jak se chtěli dostat k Šemíkovi – ti jsou tak zvědaví, že málem rozkousali přepravku. Nejdříve jsem odchytla Šáňu,( aby se zase neporvali s Mateem ) a M+A už byli za malým a vrněli, a pošťuchovali ho ( jsem nějaká pomalá v odchytu) – ten byl naštěstí v klídku. 
Už si dal i mrkev a na okurku nedošlo, Šanník mu ji z domečku stačil šlohnout. Pomalu malého učím, aby si zvykl na moji ruku a stále na něj mluvím – zatím ale reaguje hlavně Šanny  a čeká mlsku, Šemík byl vykulenej, už jsem ho i chvilku muchlovala, ale mám strach, abych mu neublížila – když on je takový prťka. A ještě nechtěl pózovat, což mě mrzelo. ALE - v sobotu už byl lepší, nechal se pohladit a i si zapózoval – posílám foto  – a vzal si kousek okurky z ruky – sice mu hned upadla, ale byl to úspěch, že už si začíná zvykat – a bude  to asi mazel.
Jinak začal skákat jako kamzík, nejlépe za domek, tak jsem ho musela trochu odsunout a ten začal tak lítat, že jsem viděla jenom šedivý pruh.:) A Šanny ho z patra jen pozoroval  a ????? co si asi myslel ??? :-)
Klukům morčecím sem se snažila vysvětlit, že mlsání musíme omezit – hned jsem to svedla na vás :-). Nevím, jak to pochopili, ale dietu asi budeme držet my. Nesmíme do kuchyně. Když jsem šla připravit něco k obědu, už mi M+A stáli na noze a čekali, až něco dostanou. Tak jsem jim opět trpělivě vysvětlovala, že už měli, no tak mi začali okusovat nohu, -jablko nééééé, to jsem jim ještě běžela koupit petrželku , tak to taky néééé a nepřestali , dokud nedostali okurku. Už to zkouší i na manžela – takhle dostanou 2x.:)
No a naše myšička Šemíček ?? Začíná pěkně odkoukávat klučičí neřesti, sice je ještě trošku vystrašený, ale asi to nebude dlouho trvat a taky si nás vycvičí...
Už dostali i první trávu a všichni čtyři měli boule za ušima – ochutnali jen trošku pro začátek, a myšička ještě méně – chudinka, nechci ho odbývat, ale nevím, jak bude reagovat, – a nerada bych ho hned koupala.
Jinak Šanny má myšáčka  zatím asi na háku, rozvaluje se, pospává  a připadá mi takový spokojený . Jen mu kontroluje, co dostane k jídlu, asi aby nebyl ošizen. A sámo mu ukazuje, jak se má žebrat....." :-)


:PGalerie