:)Takeo a Poll

31.8.2015

"Zítra to bude již měsíc, co jsme si od Vás s dcerkou přivezly ty dva úžasné tvorečky - Takea a Polla.

Nejen, že jsme naší Agátce udělali obrovskou radost a o letošních narozeninách mluví jako o těch nejkrásnějších, obohatil se život doma nás všech.
Takeo i Poll se u nás krásně zabydleli. Trvalo jim asi víc než týden, než se nás přestali bát, ale teď už jsou úplně veselí a komunikativní. O mnoho dříve se začal projevovat Takeo. Je to srandista, pískálek, zvědavec a je velmi aktivní. Pollík je "vážený pán", je plašší a mnohem opatrnější. Ještě pořád prchá do domečku, když se přiblížíme, i venku je ostražitější a klidnější. Mysleli jsme si, že bude submusivní a že Takeo bude pán, ale kdepak, nedávno Takea na pár minut "zasedl":) a ten za ním všude cupitá.
Každý den je vyndaváme na zahradu, někdy s vrškem klece, někdy lítají navolno. Máme takový kousek zahrady, odkud nemají kam zmizet, je to takový ostrůvek s trávou a několika keři. Tam neskutečně řádí, lítají dokola kolem keříků, hopsají, vyskakují a nadhazují zadečkama, je to radost i zábava je pozorovat. Domů se jim pak vůbec nechce :), ale nakonec si dají říct. Důsledně se o ně staráme. I když je dcerce teprve devět, má pro zvířátka a zacházení s nimi nesmírný cit. Trpělivě je na sebe zvyká, pečuje a stará se. Vytiskly jsme si tabulku oblíbených a zdravých dlabanců, dodáváme větvičky různých dřevin, zeleniny a trochu ovoce (samozřejmě vyváženě, abychom z nich neudělali tlouštíky) a snažíme se, aby zdravě jedli. Máme je velmi rádi, pokaždé se na ně moc těšíme a oni nás (hlavně Takeo) za odměnu vítají pískotem. Jsou nádherní. Každý jinak a oba moc. Jsou to "osobnosti", i to je vemi zajímavé pozorovat - jejich rozdílné vlastnosti. Moc děkujeme a doufáme, že u nás prožiji krásný a spokojený (snad dlouhý!) život...."

..Galerie