:)Xillit a Walda

25.10.2014

"Dobrý večer,

konečně jsem se dostala k tomu Vám opět na čase napsat.
 
Klukům se daří dobře. Sice mám někdy pocit, že jsou to hrozný poseroutky, sotva se otevřou dveře od pokojíku, který obývají s klukama, tak sebou trhnou. Ale po kleci běhají někdy jak smysl zbavení. A taky někdy hopsají, jako by chtěli udělat přemet. Podle toho co jste mi říkala, je to znak spokojenosti. Na střeše domečku jsem jim vyrobila takovou vyhlídkovou terasu. Mají tam chlupatý pelíšek a z kousku dečky udělaný něco jako stan. Tak tam se jim moc líbí. Chvilku tam polehává jeden a pak druhý.
 
Dnes při čištění jejich klece jsem si vzpomněla, že by se měla morčátka taky pro kontrolu zvážit. Tak mladší Pepa má už 690 g, tzn. od 10. 10. přibral 390 g. Starší Waldík má  640 g, tzn. že od 4. 10. přibral jen 280 g. Není to málo? Jak má dlouhé chlupy, tak se to nezdá, ale když jej vezmu do ruky, má jemnější kostru. Pepan je oproti němu pěkně obalený. Tak mám strach, aby Walda nestrádal.
 
Dále bych se chtěla zeptat, k péči o srst. U Pepíka to zas tak komplikované není, ale Walda by asi potřeboval občas vyčesat. Dělají se mu u prdelky chuchvalce. Koupila jsem v běžném zverimexu kartáček na morčata, ale šíleně se mu to nelíbí. Dokonce mě i hryznul. Tak nevím, zda si zvykne nebo máte tip na nějaký pro morčáky příjemnější.
 
 
V příloze zasílám fotky z dnešní vážecí akce.
 
S pozdravem a přáním zdraví Vám, rodině a zvířátkům
 

Květa Š."


:)Galerie 


Kontakt

 

      místo působení
- PERUC ( okr.Louny ) 

       tel. 607 814 846
možno volat od 14 do 24 hodin

UÍK